Ha úgy döntesz, te is az egyszerűbb módot választod a szép körmök érdekében, a következőkre mindenképpen figyelj oda!
A műkörmös kiválasztásaNagyon fontos, hogy megfelelő szakemberre bízd a műkörömépítést. Lehet valaki kedves, beszédes, dolgozhat olcsón vagy drágán, ha már az előkészítésnél fájdalmat okoz, érdemes megkérni, hogy hagyja abba. A köröm reszelése közben ugyanis tapasztalatlanságból nagyon könnyen sebesre dörzsölheti a körömágyat, sőt, akár a körömre is lyukat reszelhet, ami - nem kezelve - elfertőződhet, és még nagyobb fájdalommal járhat.Nem beszélve arról, hogy, ha fertőtlenítés nélkül használja azokat az eszközöket, melyeket esetleg a korábbi vendégein is használt, akár egy csúnya körömgombát is összeszedhetsz.
Szüneteltetés?
Mivel a köröm lényegében egy élettelen szaruréteg, azaz nem lélegzik, nem indokolja semmi a műköröm szüneteltetését - legalábbis a manikűrösök szerint. Mi azonban azt javasoljuk, igenis évente egyszer tölts el úgy néhány hetet, hogy nincs semmi az ujjaidon. Mivel a műköröm következtében a körömnek állandó csiszolásra, polírozásra van szüksége, nagyon elvékonyodhat, és emiatt a későbbiekben akár fájó is lehet, ha ráépítik a műkörmöt - persze egy jó szakember nem reszeli túl a körömlemezt.
Ápolás
A műköröm is csak abban az esetben szép, ha megfelelően ápolod, azaz, ha mindig formára van reszelve, ha nincs róla lepattogva a körömlakk, ha nincs lenőve. Ezt is ugyanúgy gondozni kell, mint a sajátodat, vagyis legalább havonta muszáj a szakemberrel rendbe szedetni.
Milyen előnyei vannak a műköröm viselésének?
A szakszerűen és esztétikusan elkészített műköröm, amihez 4 hétig hozzá sem kell nyúlni, megszépíti, ápolttá teszi a kezeket. A felnőttek esetében megoldás lehet a körömrágásról való leszoktatásra, de arra is remek eszköz, hogy eltüntessük vele a deformált természetes körmöt, vagy védjük a puha, könnyen töredezőt.Hitek és tévhitek: mi az igazság?
A műköröm alatt tönkremegy a köröm
Ez csak abban az esetben történhet meg, ha a műkörmös túlzásba viszi a műköröm felhelyezése előtti úgynevezett bolyhozást (a körömlemez reszelővel történő óvatos felreszelését), és „szétreszeli a körmöt". Ha a természetes köröm szakszerűen van előkészítve, a műköröm eltávolítását követően a saját körömnek semmi baja nem lesz.
Folyamatos műkörömviselés esetén néha érdemes szünetet tartani, hogy a köröm „lélegezhessen"
A hajfestéshez hasonlóan itt sincs szükség „nyugalmi időszakokra", hiszen a köröm nem lélegző bőr, hanem szaruréteg.
A műkörömmel megszépíthetők a csúnya, lerágott körmök
Ez tökéletesen igaz. Olyannyira, hogy a műköröm viselésével a körömrágásról is le tud szokni a vendég, a keze pedig mindig ápolt, esztétikus lesz.
|